• slider.png
  • slider2.png

Ogródek matematyczny dla klas II

9 września 2016 r. aula została zaadoptowana na Ogródek Matematyczny. Zespół pracowników Politechniki Gdańskiej z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość przeprowadził warsztaty matematyczne z uczniami kl. II a, b, e, h. Zadaniem uczniów było przejście przez przygotowane stacje, rozwiązanie zadań i zdobycie naklejek, które umieszczano na imiennych dyplomach. Dzieci między innymi rozwiązywały działania na Arytmetycznym Pociągu, uzupełniały Kolorowe Sudoku, łowiły Magnetyczne Rybki w „matematycznym" basenie, układały Geometryczne Tangramy. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w przygotowanych dla nich atrakcjach.
Na pamiątkę oprócz dyplomów otrzymali łamigłówki oraz widokówki z wizerunkiem Politechniki Gdańskiej.
Pomysłodawcą i inicjatorem warsztatów byli rodzice ucznia naszej szkoły.

bratek90owoce i warzywa90
pij wodę150