• slider.png

bezpieczne wakacje 160

XXXI Wojewódzki Zlot Szkolnych Kół

W tym roku szkolnym Zlot odbył się w Cedrach Wielkich
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI a : Szymon Bulczak, Maja Labuda, Maja Patek i uczniowie Vd Kinga Szczepanik i Paweł Wallrat opiekunem drużyny była pani Aleksandra Brunat.
Celem zlotu była przede wszystkim integracja szkolnych kół, popularyzacja turystyki , krajoznawstwa i ochrony przyrody oraz zapoznanie uczestników z walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi Żuław, a zwłaszcza gminy Cedry Wielkie . W trakcie trwania Zlotu uczniowie uczestniczyli w kilku konkursach, zwiedzili miejscowość Trutnowy. W marszu na orientację udział wzięli Szymon Bulczak i Maja Patek, a Paweł Wallrat uczestniczył w szkoleniu Test krajoznawczo-turystyczny obejmujący wiedzę o gminie Cedry Wielkie pisali Maja Labuda i Paweł Wallrat W amatorskim konkursie piosenki turystycznej wystąpiły dziewczęta z głosem wiodącym Mai Patek. Piosenką Ogień wyśpiewały III miejsce
Konkursową pracę plastyczną promującą gminę Cedry Wielkie wykonały Maja Patek, Kinga Szczepanik i Maja Labuda.
Wyścig Kajakowy budził najwięcej emocji wśród uczestników. W tej konkurencji wystartowali Maja Patek i Szymon Bulczak. Uplasowali się na II miejscu spośród szkół podstawowych.
Na dzieci czekała też niespodzianka. Najmłodsi członkowie naszej drużyny uczestniczyli w warsztatach ozdabiania chleba. Organizatorzy przygotowali również zawody sportowe i ognisko dzięki, którym wszyscy uczestnicy Zlotu mieli okazję się poznać i zintegrować.

pttk

bratek90owoce i warzywa90