• slider.png
  • slider2.png

bezpieczne wakacje 160

Rajd 2016

W dniu 8 października 2016 roku odbył się już kolejny rajd pt. „ Poszukiwacze zaginionego skarbu", w którym uczestniczyły 3 klasy trzecie – IIIb, IIIg i IIIh wraz ze swoimi wychowawcami : p. Ewą Mamrot, p. Joanną Ciosek i p. Ewą Bodzoń.
Na samym początku spotkania została przedstawiona dzieciom prośba oraz namówienie ich na pomoc Sindbadowi w odzyskaniu skarbu :)
„Nazywam się Sindbad. Mieszkam stale w Bagdadzie. Rodzice moi umierając zostawili mi w spadku tysiąc worów złota, tysiąc beczek srebra, sto pałaców, sto ogrodów i jeden trzonowy ząb mego pradziadka, który ojciec mój przechowywał w hebanowej szkatułce jako pamiątkę i osobliwość. Ząb ten został jednak skradziony wraz z innymi kosztownościami. Ludzie powiadają, że przez łotra Alego i jego bandę. Gdzie jednak ich znajdę? Wszystkich, którzy wiedzą coś o Ali Babie i 40 rozbójnikach proszę o kontakt. Każdego, kto zechce pomóc mi w odzyskaniu skarbu czeka zasłużona nagroda".
Celem każdego rajdu jest :
1. INTEGRACJA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ I LICEALNEJ Z UCZESTNIKAMI RAJDU.
2. NAUKA PRACY W GRUPACH, W TYM RÓWNIEŻ ODNAJDOWANIE SWOJEGO MIEJSCA W ZESPOLE, UMIEJĘTNOŚĆ PODZIAŁU OBOWIĄZKÓW.
3. ROZWIJANIE POCZUCIA ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WŁASNE ORAZ GRUPOWE DECYZJE.
4. PRÓBA PRZEZWYCIĘŻANIA WŁASNYCH SŁABOŚCI I LĘKÓW, A TAKŻE KSZTAŁTOWANIE POZYTYWNEJ SAMOOCENY.
5. EDUKACJA PROZDROWNOTNA –znaczenie ruchu dla zdrowia i równowagi psychicznej człowieka.
6. GEOGRAFIA I TURYSTYKA – walory turystyczne okolic, znaki topograficzne, ukształtowanie, umiejętność korzystania z różnych rodzajów map.
7. PROMOWANIE AKTYWNEGO SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO.

Rajd przygotowuje Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „Włóczykij", przy współpracy grupy instruktorów SKKT Włóczykij – wszyscy pracują na zasadzie wolontariatu.
Organizatorzy tworzą fabułę i wcielają się w różne postacie ze znanych dzieciom bajek – w tym roku będą to bohaterowie bajek o tematyce orientalnej. Pomimo jednego scenariusza zawsze przewiduje się różne rozwiązania występujących na trasie problemów, co powoduje, iż w rzeczywistości każda grupa odgrywa nieco inny scenariusz.
Wśród pośpiechu, trosk i problemów, na jakie napotykamy codziennie, wszyscy organizatorzy poświęcają swój czas, energię i pieniądze, by całkowicie bezinteresownie przygotować zabawę edukacyjną dla dzieci – jest to wartość, której nie da się przecenić.
Zabawa i przygoda była cudowna. Dzieci pełne wrażeń i przeżyć, we wspaniałych nastrojach wracały do domu. Uradowane były jeszcze tym bardziej, że na koniec rajdu otrzymały dyplomy i podarunek. Czekamy do wiosny na następne przygody!!!
sindbad

bratek90owoce i warzywa90