• slider.png
  • slider2.png

Dzień Edukacji Narodowej 2016r

W jesiennie, październikowe popołudnie cała społeczność szkolna zebrała się w auli szkolnej, by wspólnie świętować Dzień Nauczyciela, który w Polsce obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Wyjątkowości temu wydarzaniu nadała obecność gości- emerytowanych pracowników szkoły.
Całe przedsięwzięcie przygotowali uczniowie „Teatralnej Szóstki" we współpracy z chórem szkolnym. Tym razem nasi aktorzy zaprezentowali się w kabaretowo- muzycznej odsłonie pt. „Gdzie diabeł nie może, tam nauczyciela pośle". Spektakl był w większości autorskim pomysłem opiekunów „Teatralnej Szóstki". W czasie trwania uroczystości nie zabrakło też miejsca na podziękowania, te wypowiedziane i te wyśpiewane, które rozjaśniały twarze wszystkich pracowników szkoły.
Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Nikola Dominikowska oraz Kajetan Muller. Każdy kto gościł tego dnia w Szkole Podstawowej nr 6, czuł epatujące, ponadczasowe słowa Nelsona Mendeli:
„ Edukacja to najpotężniejsza broń, jakiej możesz użyć, by zmienić świat".

dzien-nauczyciela

bratek90owoce i warzywa90