• slider.png
  • slider2.png

Euroweek obóz inny niż wszystkie

W dniach 25-29 października 53 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi wraz z opiekunami miało przyjemność pojechać na obóz językowy „Euroweek" do Międzygórza w Kotlinie Kłodzkiej. Obóz ten jest organizowany przez EFM - Europejskie Forum Młodzieży. Była już to czwarta wizyta naszej szkoły w tym miejscu. Co czyni ten obóz niezwykłym jest fakt, że prowadzone tam zajęcia są w j.angielskim przez wolontariuszy z różnych krajów świata, m.in. z Indonezji, Wietnamu, Tajlandii, Łotwy, Azerbejdżanu, Indii, Filipin i wielu innych.
Podczas naszego pobytu na południu wolontariusze prowadzili prezentacje na temat swoich krajów. Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat zwyczajów, muzyki, nawyków żywieniowych i miejsc wartych zobaczenia w poszczególnych krajach. Dzieci brały również udział w zajęciach prowadzonych w j. angielskim. Zajęcia miały charakter zabaw ruchowych, prac w grupach, tworzenia projektów np. wyimaginowanych krajów, a nawet pokazów mody ;) Podczas naszego pobytu w górach odwiedziliśmy również Polanicę Zdrój i Kłodzko, po których oprowadził nas wolontariusz z Meksyku wcielając się w postać przewodnika – oczywiście w języku angielskim.
Wszyscy bawili się rewelacyjnie, przy tym wiele się ucząc i rozwijając umiejętność mówienia w języku obcym. Gdy nadszedł czas powrotu do domu, dzieci z łezką w oku żegnały się z wolontariuszami i Międzygórzem obiecując sobie, że jeszcze tam wrócą :)

EuroWeek

bratek90owoce i warzywa90