• slider.png
  • slider2.png

bezpieczne wakacje 160

Poranek z Sienkiewiczem

5 grudnia wszystkie klasy IV-VI miały sposobność przeżyć kilka chwil z patronem roku 2016 Henrykiem Sienkiewiczem.
W auli szkolnej odbył się „Poranek z Sienkiewiczem", na którym uczniowie obejrzeli prezentacje na temat życia i twórczości patrona roku. Zostały one wyłonione w szkolnym konkursie. Potem wszyscy przenieśli się w czasie do Szwecji, gdzie w 1905 roku wręczono Henrykowi Sienkiewiczowi Nagrodę Nobla. Inscenizację tej uroczystości przygotowali uczniowie klasy IV c wraz z opiekunami – panią Danutą Podgórską, Blandyną Elass i Marzeną Zarach. Niespodzianką była postać Henryka Sienkiewicza, którego zagrał absolwent naszej szkoły - Przemek Bruhn. Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali pięknego utworu w wykonaniu Przemka . Była to piosenka z filmu „W pustyni i w puszczy" – „Rzeka marzeń".
sienkiewicz

bratek90owoce i warzywa90