• slider.png
  • slider2.png

Euroweek in SP6

W dniach 12-13 grudnia br. Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi miała okazję gościć dwóch wolontariuszy z obozu językowego Euroweek, na który uczniowie z "Szóstki" jeżdżą co roku. Inicjatywa zaproszenia wolontariuszy wyszła od nauczycieli języka angielskiego z poparciem pani dyrektor Ireny Krzemińskiej. Jednym z gości była przemiła Filipinka Yuu Wii, a drugim zabawny Nicolas z Polinezji Francuskiej. Wizyta trwała krótko, ale była bardzo intensywna.
W poniedziałek 12ego grudnia wolontariusze prowadzili zajęcia na sali gimnastycznej w SP6. Poprzez prezentacje Yuu Wii i Nicolasa dzieci z klas 4-6 miały możliwość dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat rodzinnych krajów naszych gości. Uczniowie mogli też zadawać pytania wolontariuszom na temat ich zwyczajów i tradycji. Oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim, choć należy dodać, że nawet mniej językowo zaawansowani uczniowie mogli bez problemu porozumieć się z Yuu Wii i Nicolasem, ponieważ spędzili oni już trochę czasu w Polsce i całkiem dobrze rozumieją nasz język ojczysty.
Drugi dzień wizyty 13ego grudnia był poświęcony warsztatom z uczniami już w trochę bardziej kameralnym gronie w salach lekcyjnych. Wolontariusze zorganizowali dzieciom różne zabawy ruchowe w języku angielskim. Uczniowie robili również w grupach projekty językowe. Dzieci były zachwycone przyjazdem gości z egzotycznych krajów i ciężko było im się z nimi pożegnać. W podziękowaniu uczniowie SP6 wręczyli Yuu Wii i Nicolasowi własnoręcznie wykonane metodą decoupage wazony oraz narysowali ich portrety. Mamy nadzieję, że Yuu Wii i Nicolas nie zapomną nas szybko, a za rok będziemy mieli szansę gościć nowych wolontariuszy.
Za całe przedsięwzięcie byli odpowiedzialni nauczyciele języka angielskiego: p. Agnieszka Wojciechowska, p. Joanna Malewska oraz p. Natalia Pietrowska.

EuroWeek

bratek90owoce i warzywa90