Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Rankiem 22 czerwca 2018 r. ulicami Rumi popłynęły rzeki szachownicą malowane. To uczniowie w czarno-białych, galowych strojach mknęli do szkół, by usłyszeć ostatni dzwonek w tym roku szkolnym.
Uroczysta akademia, podczas której pani dyrektor Aleksandra Brunat wręczyła uczniom liczne nagrody książkowe i stypendia za wysokie wyniki w nauce, była uwieńczeniem wysiłku, jaki włożyli oni w trud zdobywania wiedzy. Rodzice szczególnie zaangażowani w pracę na rzecz klasy i szkoły otrzymali dyplomy z podziękowaniami.
Całość uroczystości została oprawiona krótkim występem słowno-wokalnym. Z końcową piosenką, która długo rozbrzmiewała echem w uszach i duszach oraz świadectwami w rękach, młodzież wybiegła z budynku szkoły na spotkanie z latem i wakacjami.

„Pożegnania kilka słów,
Pitagoras, bądźcie zdrów,
Do widzenia wam, canto, cantare!

Lato, lato, lato czeka,
Razem z latem czeka rzeka,
Razem z rzeką czeka las,
A tam ciągle nie ma nas."

nagroda

1logo-ramka