Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Wszystko w życiu ma swój czas i na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona godzina. Jest czas wypoczynku i czas nauki.
3 września, po wyjątkowo słonecznym lecie, naładowani witaminą D
i energią, nasi uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2018/2019.
Jest to szczególny rok, bo w szkołach podstawowych pojawiły się ponownie, po dziewiętnastu latach - klasy ósme. Przy okazji to znakomita okazja, aby utrwalić sobie pisownię tego wyjątkowego wyrazu w języku polskim, rozpoczynającego się literą „ó" ;)
Pierwsze dni września to również okazja do upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tradycyjnie uczczono ją minutą ciszy, krótkim programem artystycznym i odtworzeniem nagrania oficjalnego komunikatu o wybuchu wojny, który został nadany 1 września 1939 r. o godz. 6:30 w Polskim Radiu.
Pani dyrektor Aleksandra Brunat życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy i umiejętności.
witaj-szkolo

1logo-ramka