Sprzątanie Świata 2018

Jak każdej jesieni - w piątek 21 września 2018 r. - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. W tym roku była to jubileuszowa, 25. edycja, która przebiegała pod hasłem - „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej". Przedsięwzięcie poprzedzone zostało apelem, podczas którego przypomniano dzieciom ideę akcji i zasady bezpiecznego zbierania śmieci.
Pełni zapału, wyposażeni w worki, rękawice i mapki, uczniowie, wraz z nauczycielami, ruszyli wyznaczonymi ulicami Rumi. Nasze miasto odzyskało promienny i świeży wygląd.
Przy okazji pamiętajmy, aby systematycznie sprzątać nie tylko otoczenie, ale wyrzucać też „śmieci" z naszych głów ;)
sprzatanie-swiata 1