100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas II i III z SP6 uczestniczyli w historycznej lekcji.
W tym celu 9.10.2018 r. udali się do Muzeum Marynarki Wojennej i na ORP "Błyskawica".
Tematyką lekcji było poznanie historii Marynarki Wojennej, zaprezentowanie uzbrojenia jednostki (artyleria, torpedy, miny, miotacze bomb głębinowych, rakiety oraz broń przeciwlotniczą).
Dzieci uczestniczyły też w spacerze po świecie starych żaglowców, co pozwoliło im wczuć się w specyfikę służby na statkach i okrętach.
Największą atrakcją żywej lekcji historii było zejście wraz z przewodnikiem pod pokład okrętu ORP "Błyskawica". Oglądanie tam eksponatów i poznanie budowy maszynowni.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, przyswoili wiele ciekawostek i informacji.
Na zakończenie kupowali marynistyczne pamiątki.
flaga

1logo-ramka