Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 października 2018 r. aula naszej szkoły zamieniła się w scenę teatralną, na której - w ramach uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej - uczniowie Teatralnej Szóstki wytańczyli i wyśpiewali niezwykłą, metaforyczną opowieść o szkole. Bohaterem obrazu był nauczyciel - mistrz i opiekun, który wskazuje właściwą drogę i zapanowuje nad szkolnym chaosem.
Po rozsunięciu kurtyny goście mogli zauważyć ciekawą scenografię, którą tworzyły wielkie, białe kartony i pudła. Co jakiś czas wyłaniali się z nich aktorzy, recytując rozważania o szkole - domu, który przybiera różne oblicza i barwy.
Podczas występu nie zabrakło śpiewu i tańca oraz czarnych, jednolitych kostiumów, które stały się już charakterystyczną wizytówką naszego szkolnego teatru.
Wzruszenie, które malowało się na twarzach gości biorących udział w uroczystości, świadczyło, że Teatralna Szóstka to, jak zawsze, wysoki poziom oraz profesjonalny styl, a przesłania tkwiące w jej przedstawieniach wzruszają do łez i na długo zapadają w pamięć.
W kolejnej części apelu dyrektor - p. Aleksandra Brunat przekazała wszystkim pracownikom szkoły życzenia dalszych sukcesów w tak odpowiedzialnej i trudnej pracy, jaką jest kształcenie oraz wychowywanie dzieci i młodzieży. W uznaniu zaangażowanej pracy dla dobra całej społeczności SP 6 wręczyła nagrody nauczycielom i innym pracownikom szkoły.
Na koniec uroczystości panie Edyta Kozańska i Dorota Gazarkiewicz - przedstawicielki Rady Rodziców złożyły na ręce pani dyrektor kwiaty i podziękowania dla wszystkich nauczycieli za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.
roze

1logo-ramka