Śniadanie daje moc 2018

.8 listopada 2018r., po raz kolejny wszyscy uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc".
W tym dniu - każda klasa wraz ze swoimi wychowawcami przygotowała pyszne , zdrowe, kolorowe kanapki i sałatki, które później w miłej i radosnej atmosferze zostały zjedzone.
Klasy pierwsze - IE oraz ID - do udziału w akcji zaprosiły swoich rodziców oraz dziadków, którzy wspólnie z dziećmi przygotowali fantazyjne kanapki. Natomiast w klasie IA rodzice przygotowali dla swoich dzieci „Szwedzki stół", na którym znalazły się miedzy innymi razowy chlebek, żółty ser, wędliny , gotowane jajka oraz pasty o różnych smakach, warzywa, owoce oraz mleko.
Klasa IB - z okazji Święta Niepodległości - wraz z rodzicami przygotowały patriotyczne śniadanie w barwach narodowych. Na stole oprócz kanapek znalazły się twarożek
z rzodkiewką i papryką, koreczki , babeczki z truskawkami, mini naleśniczki z twarożkiem
i czerwoną porzeczką oraz desery z galaretki i bitej śmietany a wszystko w biało-czerwo-nych kolorach. Uczniowie ubrani byli w białe i czerwone koszulki.
W klasie 1c - udział w akcji „Śniadanie Daje Moc" wzięli również rodzice. Na początku była pogadanka o zdrowym odżywianiu, następnie dzieci były podzielone na 5 zespołów i przy pomocy rodziców, i babć wykonywali zadania typu labirynty, rebusy itp. Następnie obejrzeli film o drugim śniadaniu i przystąpili do wykonywania zdrowych kanapek, sałatek i szaszłyków
Dzień „Śniadanie Daje Moc" - jest akcją, która unaoczniła dzieciom potrzebę codzien-nego spożywania śniadań. Śniadanie, zdrowe śniadanie, zjadane codziennie - w miłej rodzinnej czy też koleżeńskiej atmosferze powinno stać się nieodzownym elementem każdego naszego dnia !!! Tylko takie śniadanie daje nam siłę do codziennej życiowej aktywności !!!
sniadaniedajemoc-logo

1logo-ramka