100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji odbyły się uroczyste apele, podczas których uczniowie klas III – VIII pod kierunkiem pań Bożeny Sobolewskiej, Agaty Pracel i Joanny Wilk przedstawili inscenizację słowno-muzyczno-taneczną, będącą historyczną podróżą w czasie: od założenia państwa polskiego do dnia odzyskania przez nasz kraj upragnionej wolności.
Na tle pięknej scenografii nawiązującej tematyką do przekazywanych treści, uczniowie, w formie recytacji, śpiewu oraz odgrywania scen najważniejszych momentów polskiej historii, ukazywali widzom kręte i wyboiste drogi naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości.
Całość występu muzycznie dopełnił szkolny chór pod kierunkiem pana Piotra Leszczyńskiego.
Dobór wierszy, utworów muzycznych oraz symboli przewijających się przez całe przedstawienie był doskonałą lekcją patriotyzmu, która emocjonalnie poruszyła widzów.
Akademię uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta Rumi: pan Ariel Sinicki – przewodniczący Rady Miejskiej, pani Karolina Rydzewska – przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej oraz pani Katarzyna Pierzgalska – inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.
flaga