Pisk Białego Orła

9 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie klasy 1D i 3C przygotowali dla uczniów klas I-III uroczysty apel. Motywem przewodnim przedstawienia był Biały Orzeł- symbol Polski, którego „pisk" nie pozwalał tracić nadziei na wolność. Spektakl opowiadał historię wielopokoleniowej wiejskiej rodziny. Ich życie było przepojone miłością do Ojczyzny, gotowi byli na różne poświęcenia z narażeniem życia włącznie. Pod swoim dachem ukrywają poetę, który wzmacnia w nich wolę walki i ofiarności za wolność ukochanej Ojczyzny.
Przedstawienie odbywało się w scenerii, która oddawała realia życia tamtych czasów. Ważnym elementem przedstawienia była towarzysząca spektaklowi przejmująca oprawa muzyczna, taniec białego orła i czarnych ptaków symbolizujących trzech zaborców oraz przygotowane stroje małych aktorów. Dopełnieniem przedstawienia był taniec z flagami przygotowany przez dziewczynki z klasy trzeciej.
O charakter i podniosłą atmosferę spektaklu, przygotowanie artystów, scenografię oraz taniec z flagami zadbały: Alicja Kepke i Ewa Bodzoń.
flaga