Korowód muzyczny "Dla Niepodległej"

Dnia 14 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi odbył się uroczysty korowód muzyczny „Dla Niepodległej" z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Korowód przede wszystkim miał przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. W korowodzie wzięły udział wszystkie klasy I-III oraz oddziały przedszkolne.
Pieśni zaprezentowane przez uczniów wprowadziły zgromadzonych
w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.
W muzyczny sposób ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków
i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Dodatkowo dzieci zdały egzamin na 6 z wiedzy nt historii Polski z okresu właśnie Niepodległości. Uczestniczący w korowodzie muzycznym uczniowie wraz z nauczycielami dali wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
flaga