Wyjście do piekarni

16 listopada klasa 1a była w piekarni u Skierki. Właściciel pan Damian Skierka powitał dzieci wraz z opiekunami i zaprosił do piekarni. Opowiedział o urządzeniach, które są wykorzystywane do wyrobu i wypieku pieczywa. Pokazał dzieciom różne rodzaje mąki oraz pieczywo, które z niej powstaje. Dzieci miały okazję spróbować świeżo upieczonego chleba. Następnie pan Skierka zaprosił dzieci do samodzielnego wykonania bułeczek z przygotowanego przez piekarzy ciasta. Dzieci chętnie przystąpiły do pracy. Każdy uczeń miał możliwość wykonania wymyślonego przez siebie kształtu. Wszyscy wykazali się dużą pomysłowością. Po skończonej pracy przygotowane bułki trafiły do pieca. Każde dziecko zabrało do domu swoje pieczywo. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości.
piekarz