Szkolenie szachy

Co robią nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi w wolną sobotę...
uczą się grać w szachy, by móc potem uczyć swoich uczniów tej wspaniałej gry.
Szkolenie szachowe poprowadził Pan Maciej Walkusz ze szkoły szachowej "Pierwszy Ruch" http://pierwszyruch.pl/
Nie spodziewaliśmy się, że nauka gry w szachy może być tak przystępna i łatwa dzięki dzieleniu jej na etapy. Na początek nauka nawigacji szachowej, potem poruszania się po planszy figurami. Nasze miny, gdy dowiedzieliśmy się, że nie trzeba od razu grać wszystkimi figurami na szachownicy mówiły same za siebie... "wow, to tak można". W efekcie po szkoleniu "zaraziliśmy się" miłością do tej królewskiej gry.

Dodatkowo każdy uczestnik szkolenia otrzymał prezent w postaci fantastycznej książki autorstwa Michała Kanarkiewicza https://kanarkiewicz.pl/
Ta książka to kompendium wiedzy dla nauczycieli oraz rodziców i wszystkich chętnych osób chcących nauczyć się grać w szachy. Książka zawiera także jeden rozdział psychologiczny "Psychologia sportu w nurcie idei sportu pozytywnego" autorstwa absolwenta SP 6 - Leszka Badurowicza.
szachy