Jasełka 2018

10 grudnia uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć Jasełka w wykonaniu uczniów klasy 1c i uczennic klasy 4g, przygotowane przy pomocy
p. Aleksandry Lange – Pranszke. W ten sposób dzieci zostały wprowadzone w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia.
Dodatkowe 12 grudnia Ci sami uczniowie złożyli wizytę w Domu Seniora w Rumi. Zaprezentowane zostały tam również Jasełek, które były darem serca naszych dzieci dla mieszkańców wspomnianej placówki. Gra małych aktorów oraz ich zaangażowanie dostarczyło wielu wzruszeń, a także zachęciło wszystkich widzów do aktywnego udziału poprzez wspólne kolędowanie. Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród ludzi, którzy „jesień" swego życia spędzają w domu seniora, ale również wśród naszych uczniów, którzy podarowali im najwspanialszy prezent – szacunek, podziw oraz chwile radości.
Podziękowaniom nie było końca, a najlepszą oceną naszego pobytu jest zaproszenie do ponownej wizyty. Na zakończenie mieszkańcy domu seniora obdarowani zostali przez uczniów kartkami świątecznymi i małymi papierowymi choineczkami z niespodzianką w środku w postaci cukierków. Chwile te na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach, a my przekonaliśmy się jak niewiele trzeba, aby sprawić drugiemu człowiekowi radość i choć przez chwilę pozwolić zapomnieć o szarości dnia.
wigilia świetlica