Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2018 roku, a oficjalny dokument zatwierdzający powołanie koła wręczony został opiekunom i przedstawicielom wolontariuszy 5.12.2018, podczas uroczystej Gali Caritas, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Chęć pracy w Szkolnym Kole Caritas zadeklarowało 10 uczniów z klas 6, 7 i niezwłocznie przystąpiło do realizacji pierwszych działań.
Nasze młodziutkie Szkolne Koło Caritas przeprowadziło w grudniu następujące akcje:
• „Listy o nadziei" – opowiadania o nadziei pisane przez uczniów w formie listów do rówieśników z Wiosek Dziecięcych jako upominek na Święta Bożego Narodzenia (wysłane pocztą do Warszawy)
• „Kartka świąteczna dla osoby samotnej" – kartki świąteczne z życzeniami wykonane przez uczniów i przekazane do Domu Opieki w Rumi
• „Willa dla bezdomnego kotka" – zbiórka wykonanych przez uczniów wraz z rodzicami domków dla bezdomnych kotów (przekazane pani Marlenie Pindras)
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia świątecznych akcji pomocowych i zachęcają uczniów o wielkim sercu i gotowych do bezinteresownej pracy na rzecz osób potrzebujących do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole.
Opiekunowie zapewniają obecnych i przyszłych wolontariuszy o przesympatycznej atmosferze pracy w naszym kole.
Jesteśmy otwarci na pomysły uczniów i będziemy wspierać ciekawe inicjatywy.
Opiekunowie: Anna Wilmowicz, Joanna Skrzypkowska, Anna Lubocka.