I Międzyszkolny Turniej Scrabble 2019

Bawić się –
W słowa...
Ryszard Marek Groński

To był piękny poranek 8 lutego 2019 roku. W Miejskim Domu Kultury w Rumi zebrało się 12 drużyn dwuosobowych z klas VII i VIII rumskich szkół podstawowych (Szkoły Podstawowej nr 1, nr 4, nr 6, nr 7, nr 9 i nr 10), by w doborowym towarzystwie zagrać w popularną grę planszową - Scrabble.

Uczniowie doskonalili poprzez zabawę wiele umiejętności: logiczne i kreatywne myślenie, umiejętności językowe, pracę w zespole. Rozwijali wyobraźnię, zasób słownictwa i pamięć. A przede wszystkim wspaniale się bawili.
Nad całością czuwały organizatorki wydarzenia, panie: Beata Dżugan, Alina Janca, Katarzyna Macyszyn i Ewa Wojtakowska.
Po podliczeniu punktów zwycięzcami I Międzyszkolnego Turnieju Scrabble zostały drużyny:
I miejsce Zofia i Aleksandra z SP 9 - 226 pkt.
II miejsce Joanna i Milena z SP 1 – 216 pkt.
III miejsce Oskar i Paweł z SP 9 - 197 pkt.
Brawa dla najlepszych!

Gratulujemy wszystkim grającym pomysłowości!
Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta w Rumi za nagrody.
scrabble