"W drodze do niepodległości"

W minionym tygodniu w auli naszej szkoły uczniowie mogli zapoznać się z wystawą „W drodze do niepodległości". Ekspozycja prezentowała sylwetki polskich patriotów, trudną drogę rodaków do odzyskania wolności i kształtowanie się polskiej państwowości. Stulecie odzyskania niepodległości jest pretekstem do zbudowania trwałej narracji o wartościach obecnych w całej historii Polski, wyróżniających naszą tożsamość narodową na tle innych narodów: dążeniu do wolności, poszanowaniu godności i praw człowieka oraz solidarności. Wystawa okazała się nowoczesną i zarazem bardzo atrakcyjną lekcją historii dla dzieci i młodzieży.
Fundatorami wystawy są: Bank Pocztowy SA i PERN SA. Partnerami merytorycznymi natomiast Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych.
Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa" na lata 2017 – 2021. Celem PW „Niepodległa" jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym, radosnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.
Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Anny i Michała Drzazgów, którzy pomogli zorganizować wystawę na terenie naszej szkoły.
flaga