Akademia Twórczości - Kaszuby na szkle malowane

W dniu 04.03.2019 r. w SP6 w ramach innowacji pedagogicznej Akademia Twórczości odbyły się zajęcia "Kaszuby na szkle malowane".
Uczniowie z klas I-VIII mieli możliwość własnoręcznie wykonać cudownie kaszubskie arcydzieła na szkle. Uczestnicy szkicowali kaszubskie hafty najpierw na papierze następnie przenosili je za pomocą farb na talerze, dzbanki, słoiczki, świeczniki, kubeczki, buteleczki, wazony, słoje...
Dzięki udziałowi w Akademii Twórczości dzieci kreatywnie pobudzą ekspresję twórczą i wyobraźnię, odczują radość i satysfakcję z tworzenia czegoś nowego, poznają nowych kolegów i przyjemnie spędzą czas. Mają możliwość wyrażenia siebie, swoje pragnienia i dążenia, rozwiną sprawność manualną, swoje zainteresowania, zapomną o negatywnych emocjach.
kaszuby