Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019 r. ogólnopolskim protestem w placówkach oświatowych, pragniemy przekazać Państwu aktualne informacje:

W trakcie referendum strajkowego w Szkole Podstawowej Nr 6 w Rumi – 97 % ogółu pracowników biorących udział w głosowaniu – opowiedziało się za strajkiem.

Istnieje zatem realne niebezpieczeństwo, że od 8 kwietnia 2019 r. (do odwołania akcji strajkowej przez Organizatora), nasza szkoła nie będzie w stanie spełniać swoich zadań statutowych.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 17 marca 2017 r.  w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r., poz. 649 ze zm.) pod opieką jednego nauczyciela może pozostawać nie więcej niż 25 uczniów.

Komitet strajkowy będzie dostarczał dyrektorowi listę osób biorących udział w proteście – osobno, każdego dnia strajku.

Ostateczna decyzja o akcji protestacyjnej ma zapaść nie później niż 5 dni przez planowanym strajkiem – wówczas natychmiast zostaną Państwo o tym fakcie poinformowani.

Organizatorem strajku jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Wobec powyższego mając na uwadze dobro dzieci apeluję do Państwa o rozważenie możliwości zapewnienia dzieciom opieki we własnym zakresie.

Jednocześnie informuję, że dyrektor szkoły, we współdziałaniu z Organem Prowadzącym, podejmie wszelkie działania mające na celu zapewnienie dzieciom, które przyjdą do szkoły właściwych warunków opieki.

Z poważaniem,

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rumi

Aleksandra Brunat

Rumia, 2 kwietnia  2019 r.