• wiezowisko1.png
  • wiezowisko2.png
  • wiezowisko3.png

Teatralna Szóstka wywalczyła I miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Teatralno- Kabaretowym „Wieżowisko”

--------------------------

Teatralna Szóstka zajęła I miejsce w XXXIV Turnieju Teatralnym „Niebieskie Tarcze”

--------------------------

Anastazja R. i Łukasz G. dodatkowo wrócili ze statuetką za kreacje aktorskie.

Język kaszubski

1

Nauka języka kaszubskiego odbywa się w formie oddzielnego przedmiotu, który łączy w sobie treści z różnych dziedzin wiedzy.
Lekcje realizowane są często jako warsztaty oraz wycieczki, finansowane z subwencji oświatowej. Podręczniki do nauki języka uczniowie otrzymują za darmo.
Ucząc się języka kaszubskiego dzieci rozwijają postawę ciekawości, otwartości i poszanowania innych kultur, wzbogacają wiedzę o człowieku, życiu i świecie w oparciu o kontakty z otaczającą rzeczywistością oraz rozwijają i doskonalą umiejętności rozumienia, mówienia i czytania tekstów.

wniosek do pobrania w sekretariacie szkoły lub w zakładce druki do pobrania

1. Naukę języka kaszubskiego organizuje dyrektor szkoły na pisemny wniosek, składny na zasadzie dobrowolności przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka,
  2. Wnioski składa się dyrektorowi w okresie przygotowania organizacji roku szkolnego lub przy zgłoszeniu ucznia do szkoły. Wniosek dotyczy całego okresu, nauki ucznia w szkole.
  3. Uczniowie mogą zacząć naukę w dowolnym momencie np. w klasie I lub II itd.
  4. Ocena z przedmiotu - język kaszubski jest oceną liczoną do średniej, a przedmiot wpisany jest w rubryce przedmiotów obowiązkowych.
1logo-ramka
   puchatek             Razem-w-szkole-podstawowej