• slider.png
  • slider2.png

 

sala doswiadczania swiata 03

 

bezpieczne wakacje 160 133 2017
 lekkoatletyka160
 logo muzyczna160
 
 
 
 
 
 

Edukacja muzyczna

nutki

 Koncerty muzyczne
organizowane przez
Biuro Koncertowe MUSICA VIVA w Gdańsku
w Szkole Podstawowej nr 6
im Aleksandra Majkowskiego w Rumi

koordynator koncertów - Irena Łukaszewicz

 

 

23.11.2017r. – CZY MUZYKA JEST POTRZEBNA...

Jest nam potrzebna, aby móc świętować, tańczyć, śpiewać – aby muzyką opowiedzieć o codzienności, o zwykłych sprawach, przypominać o wielkich wydarzeniach – np. o 99 rocznicy odzyskania niepodległości i pięknych pieśniach – „Przybyli ułani pod okienko" czy „My, pierwsza brygada", które śpiewano, aby dodać sobie sił do walki i aby żołnierskie życie choć trochę upiększyć.
Opowiemy także o instrumencie, który nazywa się róg – ma dźwięki pochowane w rurki, które mają wiele zakrętów, przez które muszą się przeciskać, aby zabrzmieć piękną melodią. Róg koncertowy wywodzi się od rogu leśnego, ma wiele tajemnic. Zagra koncertowo oraz leśne sygnały – m.in. wilka, na zające, ostrzegawcze, informujące o zwierzynie, a nawet zapraszające myśliwych na bigos.


muzyka


 

12.01.2018r. - START KARNAWAŁ CZEKA

Startujemy z trąbką, gitarą elektryczną prowadzącą, instrumentami klawiszowymi i vocalem w świat gorących rytmów, które wspólnie podkreślimy, a może także zatańczymy. Zajrzyjmy m.in. na Karaiby, do Brazylii, na Kubę. Usłyszymy karnawałowe zaśpiewane hity, melodie na trąbce oraz solowe wystąpienie gitarzysty, który także śpiewa. Poszukamy również karnawałowych polskich melodii. Będzie więc „bombowa" parada rytmów.
nuta


 

 

1logo-ramka
        niepal przy mnie  zdrowie
   puchatek             Razem-w-szkole-podstawowej
grosik160       
Program dla 
 
ratuj
 
umysł