• slider.png
  • slider2.png

 

sala doswiadczania swiata 03

 

bezpieczne wakacje 160 133 2017
 lekkoatletyka160
 logo muzyczna160
 
 
 
 
 
 

KLEKSIK

 

kleks1

kleksik19

 

Kilka słów o „Kleksiku”

W tym roku szkolnym 2014/2015 mija już dwadzieścia lat od chwili,
kiedy ukazał się pierwszy numer „Kleksika". Założycielkami tej gazetki były panie Ewa Pionke i Mirosława Papke. W następnych latach opiekę redakcyjną objęły panie: Irena łukaszewicz i Ewa Pionke, Mirosława Papke
i Ewa Pionke, Łucja Klepacka i Mirosława Papke, Ewa Bodzoń i Grażyna Labudda, Alicja Kepke i Ewa Bodzoń, Agnieszka Mróz i Alicja Kepke, Ewa Bodzoń i Alicja Kepke, Anna Gliszczyńska-Żywicka i Justyna Senderska, Monika Pelplińska i Agnieszka Mróz.
W tym roku szkolnym opiekę redakcyjną „Kleksika" objęły panie Monika Pelplińska i Agnieszka Mróz. Gazetka zawiera aktualności szkolne oraz informacje o podejmowanych akcjach i sukcesach uczniów uczniów. „Kleksik" to gazetka redagowana z pomocą uczniów klas młodszych. Publikowane są w niej artykuły związane z aktualną pora roku, tradycjami świątecznymi czy szkolnymi wydarzeniami i sukcesami uczniów. Czasopismo zawiera również pomysły na zabawy podwórkowe, recenzje ciekawych książek dla dzieci, krzyżówki, żarciki czy malowanki. Uczniowie zamieszczają w nim wiersze, swobodne teksty. Mali dziennikarze redagują porady: Jak bezpiecznie spędzać wakacje, czy przygotować wiosenna kanapkę, bądź ozdobę choinkową. Czasopismo cieszy się w szkole wśród uczniów klas młodszych dużą popularnością.

            bratek90owoce i warzywa90
grosik160
pij wodę150
zach.trzeźwy umysł00kubusiowi przyjaciele nat90