• slider.png

Program działalności szkolnego koła
„Małe PCK” klas I-III
w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi

„Polski Czerwony Krzyż jest działającą na zasadzie dobrowolności masową organizacją społeczną, która skupia ludzi dobrej woli pragnących działać społecznie nad szerzeniem zasad humanitaryzmu, rozwijaniem poszanowania czci i godności ludzkiej, ochroną zdrowia i życia ludzkiego oraz nieść pomoc wszystkim jej potrzebującym we wszelkich okolicznościach, gdy dobra te są zagrożone.”
 /statut PCK-wstęp/

Cele działania "Małego PCK":

1. kształtowanie aktywnych postaw dzieci, ich gotowości do niesienia pomocy innym, zwłaszcza ludziom chorym, starszym, niepełnosprawnym;
  2. wychowanie dzieci w kulturze zdrowotnej, wyrabianie nawyków higieniczno-sanitarnych;
  3. budzenie potrzeb w dziedzinie profilaktyki zdrowotnej oraz przygotowanie do społecznej działalności na rzecz ochrony zdrowia i zapobieganiu nieszczęśliwym wypadkom;
  4. krzewienie uczuć przyjaźni do innych narodów oraz umiłowanie pokoju i gotowości działania w jego obronie.

Metody prowadzenia zajęć
i spotkań członków koła „Małe PCK”:

prelekcja, pogadanki,
wyrabianie nawyków higieniczno-sanitarnych;
praktyczne nabywanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy (ćwiczenia na manekinach)
ćwiczenia ekspresji plastycznej i muzycznej,
„burza mózgów”, drama

bratek90owoce i warzywa90