• wiezowisko1.png
  • wiezowisko2.png
  • wiezowisko3.png

Teatralna Szóstka wywalczyła I miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Teatralno- Kabaretowym „Wieżowisko”

--------------------------

Teatralna Szóstka zajęła I miejsce w XXXIV Turnieju Teatralnym „Niebieskie Tarcze”

--------------------------

Anastazja R. i Łukasz G. dodatkowo wrócili ze statuetką za kreacje aktorskie.

Mały Samorząd Uczniowski

logo-msu

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018 swoją działalność rozpoczął Mały Samorząd Uczniowski. Jak co roku zostaną przygotowane dla naszych uczniów liczne niespodzianki, konkursy, przedstawienia,
a także okolicznościowe imprezy jak np. dyskoteki dla klas II i III.
W tym roku szkolnym opiekunami MSU będą:
pani Joanna Ciosek i pani Marianna Kowalik-Świrska
30 września zostały przeprowadzone wybory na mocy, których wyłoniono przewodniczącą i jej dwóch zastępców, w składzie:

Przewodniczący: Maja Hausler kl.IIIb
Zastępca: Nadia Hinc kl.IIIf i Wiktoria Zmuda kl.IIIh
Członkowie: Tomasz Zawadka kl.IIIa, Magdalena Fornalska kl.IIIc,
Gabriela Michalak kl.IIId, Anna Surowiec kl.IIIe,
Agata Cichosz kl.IIIi, Oliwia Bałtrukowicz Kl.IIIj

Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy do współpracy na rzecz Małego Samorządu Uczniowskiego oraz życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Główne cele pracy Małego Samorządu Uczniowskiego:

• wybranie najbardziej aktywnej i kreatywnej grupy dzieci - praca z nimi na rzecz szkoły,
  • wspieranie zaangażowania i pomysłów wychodzących z inicjatywy dzieci,
  • zintegrowanie uczniów klas I - III poprzez organizowanie na terenie szkoły i poza nią uroczystości, konkursów i imprez kulturalno - oświatowych
  • uczenie samorządności i aktywności na forum szkoły i poza nią
  • kształtowanie pozytywnych postaw społecznych
  • budowanie pozytywnego, sprzyjającego uczeniu się klimatu w szkole
  • tworzenie warunków indywidualnego i grupowego działania na rzecz innych
  • realizowanie zadań związanych z edukacją patriotyczną, zdrowotną i ekologiczną

Zadania na rok szkolny 2017/2018

samorzad

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS IV - VI

Zadania SU klas IV-VI w roku szkolnym 2017/2018

1. Przygotowanie uroczystości związanej z rozpoczęciem roku szkolnego oraz uczczenia kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  2. Reprezentacja pocztu sztandarowego wraz z nauczycielem była obecna na mszy św. w kościele. (wrzesień)
  3. Zorganizowanie i przeprowadzenie dyskoteki szkolnej z okazji Dnia Chłopaka dla klas IV-VI. Wszyscy chłopcy otrzymali słodki upominek. (wrzesień)
  4. Współudział w przygotowaniu uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz przystrojenie pokoju nauczycielskiego połączone z symbolicznym poczęstunkiem.
  5. Uczczenie pamięci zmarłych nauczycieli naszej szkoły poprzez zapalenie zniczy na ich grobach w związku z Dniem Wszystkich Świętych. (listopad)
  6. Przygotowanie uroczystości związanej z obchodami rocznicy Święta Niepodległości. Reprezentacja pocztu sztandarowego wraz z nauczycielem będzie obecna na mszy św. w kościele. (listopad)
  7. Zorganizowanie i przeprowadzenie andrzejkowej dyskoteki szkolnej dla klas IV-VI (listopad).
  8. Zorganizowanie akcji " Góra grosza"- zgodnie z wieloletnią tradycją SU klas IV - VI przeprowadził zbiórkę pieniędzy na rodzinne domy dziecka (listopad).
  9. Przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczniów z klas IV- VI z okazji Mikołajek (grudzień).
  10. Zorganizowanie akcji "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" - zbiórka upominków dla najbardziej potrzebujących dzieci w szkole (grudzień).
  11. Zorganizowanie i przeprowadzenie karnawałowej dyskoteki szkolnej dla klas IV-VI (styczeń).

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego w Rumi

Postanowienia ogólne:

1. Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
  2. Władze Samorządu Uczniowskiego są wybierane przez uczniów klas IV-VI
  3. w demokratycznych wyborach poprzedzonych przedstawieniem
  4. własnych programów przez kandydatów.
  5. Celem działania Samorządu jest:
    • uczenie się demokratycznych form współżycia;
    • kształtowanie pozytywnych postaw społecznych;
    • uczenie się współdziałania w grupie, odpowiedzialności i tolerancji.
  6. Samorząd Uczniowski broni praw uczniowskich, czuwa nad przestrzeganiem przez nich obowiązków.
  7. Samorząd Uczniowski może powołać Sąd Koleżeński, którego skład jest ustalany przez Opiekuna Samorządu Uczniowskiego
    i Radę Samorzadu.

Władze samorządu w roku szkolnym 2017/2018