KLUB

KILKA SŁÓW O NASZEJ ŚWIETLICY

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym"
                                                                                       Phil Bosmans

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego w Rumi jest pozalekcyjną formą wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły.
W naszej placówce uczniowie mogą bezpiecznie i ciekawie spędzić czas wgodzinach od7.00 do 17.00. Świetlica dla dzieci z klas I-III znajduje się na parterze szkoły (koło biblioteki).
Uwzględniając wiek, potrzeby i zainteresowania naszych wychowanków,
w świetlicy organizowane są zajęcia,które umożliwiają wszechstronny rozwój każdego dziecka. Prowadzone są one zgodnie z opracowanymi przez wychowawców Rocznymi Planami Świetlicy.
Kadrę pedagogiczną świetlicy tworzą następujące nauczycielki:
mgr Marlena Bigus;
mgr Alina Bujak;
mgr Anna Drzazga;
mgr Mirosława Puchalska;
mgr Anna Żukowska
Pedagodzy w świetlicy włączają się w realizację programów opiekuńczych, wychowawczych i profilaktycznych szkoły. Propagują wśród dzieci zasady bezpieczeństwa oraz ideę „Szkoły Dobrych Manier". Otaczają opieką swoich wychowanków, pomagają im w nauce oraz rozwijają ich zdolności. Starają się kształtować młodych ludzi, tak aby w przyszłości umieli dostosować się do życia we współczesnym, zmieniającym się świecie.

Przy świetlicy działają następujące koła:

1. Koło Plastyczne (opiekun: M. Puchalska, A. Bujak)
2. Koło muzyczno-rytmiczne (opiekun: M. Bigus)
3. Koło plastyczno-techniczne „TAŃCOWAŁA IGŁA Z NITKĄ" (opiekun: B. Stobieniecka)

Kółko plastyczno – techniczne

„Tańcowała Igła z nitką"