• slider.png

KLUB

Pobierz >>> Karta zgłoszenia do świetlicy

KILKA SŁÓW O NASZEJ ŚWIETLICY

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym"
                                                                                       Phil Bosmans

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 6 im. A. Majkowskiego w Rumi jest pozalekcyjną formą wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły.
W naszej placówce uczniowie mogą bezpiecznie i ciekawie spędzić czas wgodzinach od7.00 do 17.00. Świetlica dla dzieci z oddziałów przedszkolnych mieści się w sali 07, zaś dla dzieci z klas I-III znajduje się na parterze szkoły (koło biblioteki).
Uwzględniając wiek, potrzeby i zainteresowania naszych wychowanków,
w świetlicy organizowane są zajęcia,które umożliwiają wszechstronny rozwój każdego dziecka. Prowadzone są one zgodnie z opracowanymi przez wychowawców Rocznymi Planami Świetlicy.
Kadrę pedagogiczną świetlicy tworzą następujące nauczycielki:
pani Karolina Dempc;
pani Grażyna Labudda;
pani Mirosława Puchalska;
pani Justyna Senderska;
pani Beata Stobieniecka..
Pedagodzy w świetlicy włączają się w realizację programów opiekuńczych, wychowawczych i profilaktycznych szkoły. Propagują wśród dzieci zasady bezpieczeństwa oraz ideę „Szkoły Dobrych Manier". Otaczają opieką swoich wychowanków, pomagają im w nauce oraz rozwijają ich zdolności. Starają się kształtować młodych ludzi, tak aby w przyszłości umieli dostosować się do życia we współczesnym, zmieniającym się świecie.
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
1. Koło Artystyczne (opiekun J. Senderska, A. Gliszczyńska-Żywicka);
2. Koło Plastyczne (opiekunowie: G. Labudda, M. Malewska, M. Puchalska, B. Stobieniecka);
3. Chór świetlicowy Świetliki (opiekun K. Dempc);
4. Koło Przyrodnicze (opiekun K.Klepacka).

bratek90owoce i warzywa90
pij wodę150